19 лютого 2026 року, після святкового богослужіння з нагоди престольного свята семінарського храму на честь святого благовірного князя Київського Ярослава Мудрого, в актовій залі семінарії відбулися урочистості з нагоди першого Актового дня Чернівецької духовної семінарії імені митрополита Євгенія Гакмана.

Урочиста академія розпочалася молитвою «Царю Небесний» та благословенням Преосвященного єпископа Чернівецького і Буковинського Феогноста, в.о. ректора Чернівецької духовної семінарії.

Відтак усі присутні молитовно вшанували світлу пам’ять новітніх Героїв нашої Батьківщини, які поклали своє життя за свободу і незалежність України, за мир і гідне майбутнє нашого народу.

З вітальним словом до присутніх звернувся владика-ректор, наголосивши: «Сьогоднішній день є, без перебільшення, особливим даром Божим для всієї нашої Буковинської землі. У цей благословенний час ми зібралися разом, щоб розділити духовну радість і піднести подяку Господу за Його невидиму, але таку відчутну дію в житті Церкви. Ми святкуємо престольне свято семінарського храму на честь святого благовірного князя Київського Ярослава Мудрого та відзначаємо Перший Актовий день Чернівецької духовної семінарії імені митрополита Євгенія Гакмана.

Це не просто календарна дата. Це – свідчення того, що Господь благословляє працю людських рук, коли вона звершується задля Його слави. Кожна духовна школа народжується з молитви, зміцнюється жертовністю і утверджується довірою до Божого Промислу. Саме тому нинішнє наше торжество є не лише святом, а відповіддю на поклик Божий, який Церква почула і прийняла».

Владика також зазначив: «Нехай у стінах нашої духовної школи завжди звучить молитва, нехай тут зростають служителі, здатні утверджувати віру, підтримувати знедолених, утішати скорботних і приводити людину до Бога. Закликаю на всіх вас Боже благословення і покров Пресвятої Богородиці, щоб справа, яку ми розпочали, стала міцною духовною основою для майбутніх поколінь, а молитвами святого благовірного князя Ярослава Мудрого Господь укріпив нашу Церкву і благословив український народ».

Владика Феогност висловив сердечну вдячність Предстоятелю ПЦУ – Блаженнішому Митрополиту Київському і всієї України Епіфанію та Священному Синоду за довіру і підтримку в започаткуванні Семінарії, а також Київській православній богословській академії за першу допомогу та підтримку на початковому етапі.

«Щиро дякую кожному з вас, дорогі отці, високоповажні представники влади, представники вищих світських і духовних навчальних закладів, викладачі, студенти, батьки, гості й усі добродійники, за присутність, підтримку і спільну молитву. Нехай Господь сторицею воздасть за вашу любов до Церкви та справи духовної освіти», – підсумував Архіпастир.

Серед високоповажних гостей були: заступник начальника Чернівецької обласної військової адміністрації Роман Володимирович Греба, заступник голови Чернівецької обласної ради Михайло Вікторович Павлюк, директор Департаменту освіти і науки Чернівецької обласної військової адміністрації Оксана Леонидівна Сакрієр, начальник Чернівецького 31-го прикордонного загону імені генерал-хорунжого Олександра Пилькевича полковник Руслан Володимирович Явтушинський, почесний консул Республіки Корея у місті Чернівці Володимир Кавуля, директор ТзОВ «Епіцентр К» м. Чернівці Дмитро Вікторович Лифар.

Серед почесних гостей духовних та світських навчальних закладів були: проректор з наукової роботи Київської православної богословської академії, доктор наук із богослів’я, професор – протоієрей Віталій Клос; викладач та інспектор Львівської православної богословської академії – протоієрей Іван Гунько; декан богословського факультету Волинської православної богословської академії, кандидат історичних наук, доцент – протоієрей Ігор Скиба; викладач та секретар Вченої ради Волинської православної богословської академії, кандидат богословських наук, доцент – протоієрей Микола Цап’юк; ректор Львівської духовної семінарії, кандидат богословських наук, доцент – протоієрей Петро Бойко; викладач Івано-Франківського богословського інституту – протоієрей Юрій Грабовецький.

Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича представляли: докторка філософських наук, доцентка, завідувачка кафедри філософії та культурології Ірина Володимирівна Горохолінська; кандидат наук з богослів’я, кандидат історичних наук, доцент, гарант освітньо-професійної програми «Богослов’я» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти – протоієрей Микола Щербань; доктор філософських наук, доцент, гарант освітньо-наукової програми «Релігієзнавство» третього рівня (доктора філософії) – протоієрей Микола Шкрібляк.

Буковинський державний медичний університет представляла проректорка з науково-педагогічної роботи та виховання, докторка філософії, доцентка Христина Петрівна Буринюк-Глов’як.

Почесні гості звернулися з теплими словами привітань і побажаннями плідної праці та процвітання Чернівецькій духовній школі.

Особливим моментом свята стали творчі виступи викладачів і студентів Чернівецької духовної семінарії. Зокрема, натхненно прозвучала пісня «За Православіє святе» авторки добродійки Галини Капріян (хорове аранжування – Степан Подюк) у виконанні молодіжного хору «Помісна», керівник – Ольга Куцела. Приємно відзначити, що серед учасників хору – студенти регентського відділення семінарії.

Також прозвучало декламування вірша «За Україну» добродійкою Анастасією Кость, автором якого є священник Василь Капріян, нині інспектор Чернівецької духовної семінарії. Музичний супровід здійснив викладач регентського відділення – священник Богдан Бойко.

Зворушливо пролунали пісні «Праворуч Христа» та «Псалом 90-й» у виконанні авторки, християнської співачки Amelika Ocean – добродійки Галини Капріян, викладачки регентського відділення семінарії та керівниці єпархіального відділу релігійної культури і духовного співу.

Пісню «Україно, молюся за тебе» виконав хор викладачів і студентів Чернівецької духовної семінарії під керівництвом завідувачки регентського відділення, регентки архієрейського хору кафедрального собору на честь преподобної Параскеви Сербської – добродійки Марії Левченко.

Під час урочистої академії Преосвященний єпископ Феогност вручив викладачам та студентам Чернівецької духовної семінарії подяки: викладачам – за сумлінну працю, ревне служіння справі духовної освіти та вагомий внесок у становлення і розвиток Семінарії, а студентам – за старанність у навчанні та активну участь у житті духовної школи за підсумками першого семестру.

Відтак урочиста академія з нагоди першого Актового дня Чернівецької духовної семінарії імені митрополита Євгенія Гакмана завершилася у теплій, піднесеній атмосфері спільної радості та братнього спілкування.