У храмі на честь Трьох святителів Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича 30 січня 2026 року було відслужено Божественну літургію в день пам’яті Собору вселенських учителів і святителів Василія Великого, Григорія Богослова та Іоана Золотоустого.

Очолив богослужіння єпископ Чернівецький і Буковинський Феогност, виконувач обовʼязків ректора Чернівецької духовної семінарії імені митрополита Євгенія Гакмана, у співслужінні голови Управління духовної освіти і богословської науки Православної Церкви України професора протоієрея Олександра Трофимлюка, настоятеля храму протоієрея Миколи Щербаня, ректора Київської православної богословської академії протоієрея Ярослава Романчука, ректора Волинської православної богословської академії протоієрея Володимира Вакіна, першого проректора Львівської православної богословської академії архімандрита Кипріана Лозинського, гарантів освітніх програм університету протоієрея Миколая Лагодича та Миколая Шкрібляка, викладача Ужгородської української богословської академії протоієрея Юрія Гала, викладача Рівненської духовної семінарії протоієрея Романа Семенчука, собору духовенства із різних єпархій та інших представників закладів вищої духовної освіти Православної Церкви України.

Після відпусту літургії отець Олександр Трофимлюк передав благословіння від Предстоятеля Православної Церкви України Блаженнішого Митрополита Епіфанія усім учасникам освітнього процесу та побажав і надалі готувати висококваліфікованих богословів й усердних пастирів. Очільник управління освіти подарував університету статуетку Христа–Доброго Пастиря.

Далі голова Управління та представники закладів вищої духовної освіти мали зустріч із ректором Університету професором Русланом Білоскурським.

Під час зустрічі сторони обговорили актуальні питання розвитку богословської освіти в Україні, можливі напрями співпраці між закладами вищої духовної освіти Православної Церкви України та класичними університетами, а також перспективи спільних освітніх і наукових проєктів.