Київська православна богословська академія (КПБА) – провідний самоврядний духовний заклад вищої освіти, який на підставі ліцензії та сертифіката про акредитацію Міністерства освіти і науки України здійснює підготовку фахівців з вищою освітою за спеціальністю 041 Богослів’я за першим (бакалаврським) і другим (магістерським), а також за третім (освітньо-науковим) та науковим рівнями в аспірантурі та докторантурі, які можуть бути священно- та церковнослужителями, працівниками синодальних та єпархіальних управлінь, місій, парафій, регентами церковних хорів, педагогічними, науковими та науково-педагогічними працівниками закладів освіти та наукових установ, зокрема духовних.

nk

КПБА бере свій початок від Київської братської школи, заснованої 15 жовтня 1615 року, Києво-Могилянської колегії, Києво-Могилянської академії, Київської духовної академії.

Із 1989 року діяла як Київська духовна семінарія, з 1992 року – Київська духовна академія і семінарія, з 2006 року – Київська православна богословська академія.

Також КПБА має Богословське відділення при філософсько-теологічному факультеті Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

Ректор – доктор наук із богослів’я, професор протоієрей Олександр Трофимлюк.

rektor2019

Богословський факультет як структурний підрозділ Київської православної богословської академії відповідно до вимог чинного законодавства України у сфері вищої освіти було утворено рішенням вченої ради Київської православної богословської академії 29 серпня 2014 року (протокол № 3). Факультет об’єднує кафедри богослів’я і філології та церковно-історичних і практичних дисциплін. 

При факультеті функціонує регентське відділення, яке здійснює підготовку регентів церковного хору.

Навчальну, методичну, наукову, організаційну та виховну роботу на факультеті здійснює досвідчений професорсько-викладацький колектив, з-поміж яких науковий ступінь доктора наук мають – 9 осіб, вчене звання професора – 13, науковий ступінь кандидата наук – 24, вчене звання доцента – 13.

DSC 0111

При КПБА функціонує спеціалізована вчена рада (наказ МОН України за № 975 від 11 липня 2019 року) з правом прийняття до розгляду та проведення захистів дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата наук із богослів’я.

Наукові здобутки професорів, доцентів, викладачів, докторантів, аспірантів та найкращих студентів академії систематично публікуються у таких фахових наукових виданнях – збірникові «Труди Київської духовної академії» (засновано в 1859 році та відновлено в 2003 році) й електронному журналі «Богословський вісник Київської православної богословської академії».

При КПБА діє Наукове студентське товариство імені митрополита Даниїла (Чокалюка). Воно носить ім’я першого ректора відновленої Київської духовної академії і семінарії.

DSC 0098

Богослужбову практику студенти проходять у храмі на честь св. апостола і євангелиста Іоана Богослова.

 

Київська православна богословська академія

Адреса: вул. Трьохсвятительська, 6, м. Київ, 01001

Телефон: (044) 278-80-44

Email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Ректор – протоієрей Олександр Трофимлюк 

тел.: (044) 278-80-44 

Email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Проректор з навчальної роботи – Мирончук Олександр Якович

тел.: (044) 278-38-59

Email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Проректор з наукової роботи – протоієрей Віталій Клос

тел.: (044) 278-89-53

Email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Проректор з виховної роботи – протоієрей Петро Бойко

тел.: (044) 279-24-10

View the embedded image gallery online at:
http://osvita.pomisna.info/kpba.html#sigProIde14a87ae9c